Co je manikúra?

Manikúra

Ošetřené a pečlivě upravené nehty jsou jedním z vypovídajících znaků svého majitele a z jejich stavu si tak můžeme již při prvním setkání o dotyčném udělat nějaký obrázek. Pokud například vybíráme zaměstnance, po kterém vyžadujeme klidnou a vyrovnanou povahu, okousané nehty jistě nebudou tím správným ukazatelem. O nehty se tedy vyplatí pečovat nejen kvůli kráse, ale také z praktických důvodů.

Název této kosmetické procedury má svůj původ v latinských slovech manus, znamenající ruka a curares neboli péče. Manikúra se tedy nezabývá pouze péčí o nehty, ale o celé ruce. Většinou se však při návštěvě kosmetického studia pracuje hlavně s nehty, které jsou během ní očištěny, zarovnány a zároveň se odstraňují zbytky staré kůžičky okolo. Přes to, že manikúra je chápána spíše jako kosmetická záležitost, má význam také z lékařského hlediska. Poměrně často se totiž stává, že jsou nehty napadeny plísní nebo jinou infekcí, a to i při dodržování hygieny. Právě plísně se přenáší velice snadno. Přijít k nim můžeme například v bazénu, veřejných sprchách a mnoha dalších místech. Jejich léčba je navíc velmi obtížná a řada lidí nemá přehled o způsobech vedoucích k její likvidaci. Manikúra je tedy vhodná také v těchto případech.

S konkrétním kosmetickým studiem se samozřejmě nabídka služeb nepatrně liší a kromě základního upravení nehtů a okolní kůže lze na seznamu zahlédnout často také modeláž nehtů, gelové nehty, francouzskou manikúru, dále například různé masáže či peeling rukou a také parafínové zábaly. Není tomu tak dávno, kdy byla v módě francouzská manikúra, v současnosti ji však předčí gelové nehty. Jejich výhoda spočívá v rychlé aplikaci, kdy se na zbroušený povrch vlastních nehtů nanese vrstvička laku, která se nechá pod ultrafialovým světlem ztvrdnout. Výsledkem jsou pevné nehty, které lze kdykoliv odejmout, či opětovně vytvořit bez zdlouhavého čekání, než nehty dorostou do požadované délky.

Přestože manikúru navštěvuje většinou dámská část populace, její obliba roste také u mužů. Základem pánské manikúry je snaha o přirozený vzhled nehtů, které jsou vyčištěny, zbaveny starých buněk a následně se upravuje také kůže okolo nich, čímž se zamezuje tvorbě záděr.

Manikúru v dnešní době nabízí řada specializovaných nehtových studií, kosmetická studia a rovněž některé z lázní. Jde například o lázně Teplice nad Bečvou, Velichovky či lázně Libverda.

Pobyty obsahující manikúru

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete manikúru. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Ve zdravém těle zdravý duch se snídaní

Svěřte se do rukou zdravotního maséra, který Vám "ušije" masáže namíru.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Pobyt pro dámy

Otevřete dveře do světa luxusu a péče s naším Pobytem pro dámy! Vychutnejte si volný vstup do wellness centra s bazénem, vířivkou a saunami. Zkrášlete se s vybraným ošetřením obličeje od Caudalie nebo mikrojehličkovou mezoterapií. Vstupte do světa péče, kde každý okamžik je něco výjimečného.

2 noci
snídaně
Zobrazit pobyt

Wellness dámská jízda

Dámy, chcete si na chvíli odpočinout od starostí všedních dnů a cítit se jako královny? Využijte této jedinečné nabídky pobytu Wellness dámská jízda a nechte se hýčkat. Nebudete litovat!

3 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

RITUÁL PĚTI ELEMENTŮ

Budeme hýčkat všechny Vaše elementy od hlavy až k patě. Pro klienty, kteří touží po intenzivním odpočinku, celotělová relaxace v délce 265 minut.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Darkovská péče

Nechte se hýčkat přírodní jodobromovou koupelí se zábalem, rašelinovým obkladem či klasickou masáží. Tento balíček je skutečně velmi bohatý na wellness i ozdravné procedury. Odpočiňte si v Lázních Darkov!

7 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Balíček s lávovými kameny v týdnu

Odbourejte stres a prohřejte své tělo díky masáži lávovými kameny. Jako doplňkové procedury jsme pro Vás dále připravili například saunu, whirlpool nebo neomezený vstup do hotelového bazénu. Odpočívejte i ve všední dny!

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt