Manikúra

Ošetřené a pečlivě upravené nehty jsou jedním z vypovídajících znaků svého majitele a z jejich stavu si tak můžeme již při prvním setkání o dotyčném udělat nějaký obrázek. Pokud například vybíráme zaměstnance po kterém vyžadujeme klidnou a vyrovnanou povahu, okousané nehty jistě nebudou tím správným ukazatelem. O nehty se tedy vyplatí pečovat nejen kvůli kráse, ale také z praktických důvodů.

Název této kosmetické procedury má svůj původ v latinských slovech manus, znamenající ruka a curares, neboli péče. Manikúra se tedy nezabývá pouze péčí o nehty, ale o celé ruce. Většinou se však při návštěvě kosmetického studia pracuje hlavně s nehty, které jsou během ní očištěny, zarovnány a zároveň se odstraňují zbytky staré kůžičky okolo. Přes to, že manikúra je chápána spíše jako kosmetická záležitost, má význam také z lékařského hlediska. Poměrně často se totiž stává, že jsou nehty napadeny plísní, nebo jinou infekcí a to i při dodržování hygieny. Právě plísně se přenáší velice snadno, přijít k nim můžeme například v bazénu, veřejných sprchách a mnoha dalších místech. Jejich léčba je navíc velmi obtížná a řada lidí nemá také přehled o způsobech vedoucích k její likvidaci. Manikúra je tedy vhodná také v těchto případech.

S konkrétním kosmetickým studiem se samozřejmě nabídka služeb nepatrně liší a kromě základního upravení nehtů a okolní kůže, lze na seznamu zahlédnout často také modeláž nehtů, gelové nehty, francouzskou manikúru, dále například různé masáže či peeling rukou a také parafínové zábaly. Není tomu tak dávno, kdy byla v módě francouzská manikúra, v současnosti ji však předčí gelové nehty. Jejich výhoda spočívá v rychlé aplikaci, kdy se na zbroušený povrch vlastních nehtů nanese vrstvička laku, která se nechá pod ultrafialovým světlem ztvrdnout. Výsledkem jsou pevné nehty, které lze kdykoliv odejmout, či opětovně vytvořit bez zdlouhavého čekání, než nehty dorostou požadované délky.

Přestože manikúru navštěvuje většinou dámská část populace, její obliba roste také u mužů. Základem pánské manikúry je snaha o přirozený vzhled nehtů, které jsou vyčištěny, zbaveny starých buněk a následně se upravuje také kůže okolo nich, čímž se zamezuje tvorbě záděr.

Manikúru v dnešní době nabízí řada specializovaných nehtových studií, kosmetická studia a rovněž některé z lázní. Jde například o lázně Teplice nad Bečvou, Velichovky či lázně Libverda.

Pobyty obsahující manikúru

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete manikúru. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Detail nabídky”.

Rozmazlovací dny

Dopřejte si čas sama sobě a využijte Rozmazlovací balíček! Nejen, že máte během pobytu vstup do termálních lázní, ale také masáž, kosmetiku, pedikúru, manikúru i kadeřníka. Na toto musí slyšet každá z nás!

3 noci, polopenze

Detail nabídky

Týden pro krásu

Užijte si jedinečný týden v Hotelu Thermal plný procedur, díky kterým se budete cítit krásnější! Svěřte se do rukou odborníků a nechte o sebe královsky pečovat.

7 nocí, polopenze

Detail nabídky

Balíček s lávovými kameny

Odbourejte stres a prohřejte své tělo díky masáži lávovými kameny. Jako doplňkové procedury jsme pro Vás dále připravili například saunu, whirlpool nebo neomezený vstup do hotelového bazénu. Neváhejte a přijeďte nás navštívit!

2 noci, polopenze

Detail nabídky