Co je masáž obličeje?

Masáž obličeje

Ačkoli tato forma masáže nepatří mezi nejčastější a mnoho lidí dává přednost celotělové masáži, dokáže velice účinně ovlivnit nervový systém a vysoce ceněná je také pro své relaxační účinky. Podle mnoha masérů se jedná dokonce o jednu z nejblahodárněji působících masáží na lidský organismus.

S masáží obličeje se můžeme setkat v mnoha kosmetických studiích. Může se tedy zdát, že se jedná především o dámskou záležitost, vhodná je však pro obě pohlaví. Na obličeji se nachází velké množství nervových zakončení, které jsou prostřednictvím masáže stimulovány. I přes to, že masáž probíhá pouze na obličeji, má vliv na celé tělo.

Nejviditelnější účinek má však samozřejmě na obličejové svaly. Napětí a stres, se kterými se každý den setkáváme, způsobuje stažení malých obličejových svalů, což má za následek tvrdý a přísný výraz. Při masáži jsou právě tyto svaly jemnými hmaty postupně uvolňovány, a tak dochází k změkčení výrazu.

Dalším příznivým efektem masáže obličeje je zpevnění pokožky, která má s přibývajícími roky tendenci povadat a vytvářet vrásky. Při masáži se zlepšuje její prokrvení a pružnost svalů, díky čemuž se pleť viditelně oživí a rozzáří. Pokud tedy přemýšlíte, jak oddálit proces stárnutí a eliminovat vrásky, pak je masáž obličeje jednou z nejvhodnějších a také nejlevnějších možností.

Masáž obličeje můžete provádět i sami v prostředí domova. Stačí se naučit několik jednoduchých pohybů, které zlepší cirkulaci krve a umožní pleti lépe se zbavit toxických látek. Díky tomu je možné zmírnit otoky, kruhy pod očima či akné. Důležité je však pečlivě dodržovat zásady hygieny, neboť pokud začnete pleť masírovat špinavýma rukama nebo bez odlíčení, účinek bude pravděpodobně úplně opačný. Masáž je dále možné doplnit relaxační hudbou, která rovněž napomůže uvolnění napjatých svalů, a vhodné je také užití různých olejíčků s přísadami či hydratačních krémů.

I přes to, že lze masáž obličeje uskutečnit v domácím prostředí, ne každý má odvahu takto učinit. Není se také čemu divit. Při nesprávné technice můžeme naopak kůži spíše vytahat než zpevnit. Masáž obličeje můžeme však absolvovat v mnoha kosmetických studiích i lázních. Jedná se například o lázně Teplice nad Bečvou nebo lázně Poděbrady.

Pobyty obsahující masáž obličeje

Vybrali jsme pro Vás ty nejlepší pobyty z naší nabídky, ve kterých najdete masáž obličeje. Další procedury a celý obsah pobytového balíčku si můžete zobrazit po kliknutí na tlačítko „Zobrazit pobyt”.

Lázeňská harmonie

Přijeďte relaxovat do hotelu Paris v Mariánských Lázních. Kromě ubytování s polopenzí Vás překvapí speciální masáž obličeje a dekoltu. Nechybí klasická masáž zad, parafínový zábal a uhličitá koupel. Budete odjíždět odpočinutí.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Jupiter Spa De Luxe

Uvolněte se při Fiji rituálu, jedinečné masáži Matamanoa či během velkého množství dalších procedur v Lázních Jupiter Bechyně. Jste srdečně zváni!

6 nocí
plná penze
Zobrazit pobyt

Balíček s peelingem o víkendu

Rozjasněte Vaši pleť a očistěte ji od všech škodlivin, které na ni denně působí. Uvidíte, že se po pobytu budete cítit krásnější, odpočinutí a plní energie.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt

Kouzelný SILVESTR ve Falkensteineru

Oslavte příchod nového roku ve Falkensteiner Spa Resortu a užijte si kouzlo Mariánských Lázní! Připraveno pro Vás bude vícechodové slavnostní menu a chybět nebude ani silvestrovský večírek s hudebním doprovodem. Pro dokonalou relaxaci si vyberte jeden z balíčků blahodárných rituálů, který potěší Vaše tělo i mysl.

3 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Kouzelné VÁNOCE ve Falkensteineru

Prožijte kouzelné vánoce ve Falkensteiner Spa Resortu! Připraveno pro Vás bude speciální vánoční menu a chybět nebude ani vánoční dárek. Pro dokonalou relaxaci si vyberte jeden z balíčků blahodárných rituálů, který potěší Vaše tělo i mysl.

3 noci
plná penze
Zobrazit pobyt

Balíček s peelingem v týdnu

Rozjasněte Vaši pleť a očistěte ji od všech škodlivin, které na ni denně působí. Uvidíte, že se po pobytu budete cítit krásnější, odpočinutí a plní energie.

2 noci
polopenze
Zobrazit pobyt