Darujte relaxaci jednoduše s dárkovým poukazem Spa.cz.

5 tipů na zajímavé výlety z lázní

Vybrali jsme ty nejlepší

Česká republika je země, která nabízí širokou škálu nádherných míst a aktivit, ze kterých si každý vybere to své. Od vysokých hor, moravských vinic, jihočeských rybníků, nádherných hradů a zámků až po západočeské termální prameny. Přinášíme vám tipy na místa, která rozhodně stojí za to navštívit. Pokud ovšem spojíte výletování s lázeňským relaxem, nemůže to být jinak než ideální kombinace. Proto vám přinášíme tipy na úžasná místa v okolí lázní, která rozhodně stojí za to navštívit.

1.   VYHLÍDKA MÁJ

Tato romantická vyhlídka nacházející se na vysoké skále nedaleko Štěchovické přehrady a Slapů přináší jeden z nejkrásnějších výhledů na řeku Vltavu ve středních Čechách. Řeka v těchto místech protéká skalnatým kaňonem, stáčí se do tvaru podkovy a vytváří tak nádhernou přírodní podívanou. Vyhlídka je krásná v každém ročním období, avšak na podzim, kdy řeku lemují barevné stromy je nejpůsobivější. Přístupná je celoročně po žluté trase z obce Teletín. V období od května do září funguje na řece Vltavě ve směru Praha – Slapská přehrada pravidelná lodní doprava, takže si vyhlídku můžete vychutnat i z jiného pohledu. Pokud se sem rozhodnete vyrazit, můžete se ubytovat v jednom z wellness hotelů v okolí. 

2.   STEZKA KORUNAMI STROMŮ – JANSKÉ LÁZNĚ

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku. Vznikla na okraji lázeňského města Janské Lázně. Její výška je 45 metrů a cestou nahoru ujdete až 1 500 metrů. Stezka korunami stromů má své kouzlo v tom, že návštěvníky zavede i do podzemí, kde si mohou prohlédnout mikrosvět půdy, takže vidí strom od kořenů až po korunu. Dolů se lze dostat tobogánem, který má přes 50 metrů. Na stezku se mohou podívat i návštěvníci s handicapem, stezka je v celé své délce bezbariérová.

3.   NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Husté lesy, hluboké rokle, pískovcové skály, průzračné bystřiny, to je národní park České Švýcarsko, nedaleko Děčínska. Spolu se sousedním Saským Švýcarskem představují ideální místo pro odpočinek a načerpání nových sil. Kromě pěší turistiky si zde místo našla i cykloturistika, golf či výlety lodí. V Českém Švýcarsku však uvidíte kromě přírodních krás i četné památky lidové architektury. Hranici národního parku lemují roubené a hrázděné domky. Hlavní turistickou atrakcí a symbolem Českého Švýcarska je však přírodní skalní most Pravčická brána.

4.   LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL

Lednicko-valtický areál – zahrada Evropy, jeden z nejkrásnějších zámeckých areálů a zároveň nejrozsáhlejší umělecky ztvárněnou krajinou na světě, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se ve vinařské oblasti Jižní Moravy. Areál tvoří barokní zámek ve Valticích a neogotický zámek v Lednici. Kromě zámků zde ale narazíte i na spoustu dalších krásných památek jako jsou kaple, vítězný oblouk, umělá zřícenina nebo kolonáda. Přímo v Lednici se nachází lázně, takže můžete spojit relax s poznáváním památek.

5.   ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Zbrašovské aragonitové jeskyně se nacházejí v malebném údolí řeky v lázních Teplicích nad Bečvou. Jde o jeskynní systém vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerálních vod vystupujících z velkých hloubek ve vápencích. Jedná se o nejteplejší jeskyně v České republice se stálou teplotou 14,5°C. Výzdobou jeskyní je minerál aragonit, dále raftové stalagmity a kulovité sintrové povlaky připomínající koblihy. Nedaleko jeskyní se nachází také nejhlubší sladkovodní zatopená propast na světě, takzvaná Hranická propast.