7 tipů na nejlepší termální lázně

Pokud chcete zažít to nejlepší..

Máte zdravotní potíže, které chcete léčit nebo si chcete prostě jen tak odpočinout a zároveň se zahřát, odbourat stres a posílit imunitu? Termální lázně jsou ideální volbou, potěšíte tělo i duši. Přinášíme výběr z toho nejlepšího v Maďarsku, na Slovensku i u nás.

Lázně Budapešť 

Maďarsko je země termálních lázní a kam jinam zavítat než do jejího hlavního města Budapešti. Pod městem leží geologický zlom a díky tomu je tady více než 120 termálních pramenů a asi 30 lázeňských komplexů, které patří k těm nejkrásnějším na světě. Obdivovat budete důmyslnou nádhernou architekturu a krásně si odpočinete či dokonce vyléčíte nějaké zdravotní neduhy. Je to skvělá lokalita pro mladé i pro rodiny. Toto město lázní má co nabídnout jakékoliv věkové kategorii. Mladší ročníky nadchne bujarý společenský život, starší po prohlídce historického města krásně zregenerují unavené tělo v lázních a pro děti se najde spousta různých atrakcí. Navíc místní wellness hotely nabízejí kvalitní služby na světové úrovni.

Termální lázně Hevíz

Asi nejznámější maďarské lázně lákají turisty celoročním koupáním v termálním jezeru s mírně radioaktivní vodou a obsahem síry, alkálií, hydrogenuhličitanů a hlavně solí vápníku. Zajímavostí je, že voda v jezeře se kompletně vymění za 28 hodin. Termální voda příznivě působí na pohybový aparát a gynekologické problémy. Při návštěvě budete určitě okouzlení nádhernou okolní přírodou a potěší vás špičkové služby hotelů. Toto místo je dokonce vinařskou oblastí, a tak milovníci vína mohou svůj lázeňský pobyt okořenit nějakou tou ochutnávkou.

Lázně Mosonmagyarovar

Tyto maďarské lázně využívají termální pramen, který má osvědčené léčivé účinky a patří ve kvalifikačním žebříčku mezi 5 nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Hodí se pro léčbu pohybového aparátu, nemocí dýchacích cest, trávicích potíží a mnoho dalšího. Lázně leží uprostřed zeleně a zároveň nedaleko centra klidného a příjemného městečka. Ani tady nechybí vysoká kvalita a široká nabídka různorodých služeb a perfektní lázeňské i wellness procedury.

Piešťany

Slovensko disponuje také velkým počtem termálních pramenů a termálních lázní. Velmi dlouhou tradicí lázeňství májí právě Piešťany. Kromě termální vody se k léčbě různých nemocí a bolestí pohybového aparátu používá i sirné bahno. V Piešťanech najdete opravdu širokou nabídku lázeňských i wellness procedur. Poklidný lázeňský život s bohatým společenským programem může být rájem i pro sportovní nadšence. V okolí je nádherná příroda, mnoho možností na vycházky či výlety, cyklistické a in-line stezky, možnost plavání a hraní golfu a dokonce se na nedalekém jezeře dají provozovat různé vodní sporty.

Trenčianské Teplice

Jsou nejstarší a nejnavštěvovanější lázně Slovenska. Leží na západě v malebné krajině uprostřed Strážovských vrchů. Nachází se zde prameny s unikátní přírodní sirnou termální vodou, která se používá k léčbě nemocí pohybového aparátu, nemocí z povolání, gynekologických i kožních problémů. Navíc je k dispozici široká škála léčebných metod z oblasti rehabilitace a fyzioterapie. Tady léčí tělo vodou a duši kulturou.

Termální lázně Patince

Patince najdete asi 15 km od Komárna při nejjižnější obci Slovenska. Mají skvělé klimatické podmínky, protože leží v oblasti nejdelšího slunečního svitu a nejvyšších naměřených teplot na Slovensku. Jsou velkým lákadlem pro turisty, kteří si chtějí užít pohodovou dovolenou či prodloužený víkend. Toto místo je ideální i pro rodiny s dětmi, jelikož na termálních pramenech bylo vybudováno velké termální koupaliště. Nedávno přibylo i moderní wellness centrum, které kromě koupání nabízí klasické lázeňské i netradiční procedury.

Termální lázně Velké Losiny

I naše země má co nabídnout, české lázeňství patří mezi to nejlepší v Evropě. Z termálních lázní patří za zmínku určitě Velké Losiny v podhůří Hrubého Jeseníku. Jsou to nejstarší moravské lázně a jsou v České republice opravdu výjimečné. Využívají přírodní sirnou termální vodu k léčbě nemocí pohybového aparátu, kožních, onkologických, neurologických a dalších problémů. Čeká tady na vás profesionální lázeňská péče i odpočinek ve wellness hotelech.


Vybrali jste si?