Jarní detox

V lázních a ve wellness

Nastávající jaro je čas, kdy lidé přirozeně touží po očistě organismu, odpočinku a načerpání nové energie. I vy byste si měli udělat čas sami na sebe a věnovat se svému tělu. Po zimě a onemocněních může být tělo oslabené. Většina z nás není ani po psychické stránce úplně ve formě, a proto se vyplatí vyhradit si v jarních měsících čas na to pořádně zregenerovat a odpočinout si. Poradíme vám, jak si jarní detox co nejvíce užít!


Příroda se probouzí, tak nezaspěte!


Již v minulosti lidé praktikovali očistné koupele a rituály, aby tělo probudili ze zimního útlumu a připravili ho na nastávající slunné dny. 

Vynikajícími pomocníky v jarní očistné kůře jsou zejména bylinky. Čaj z mladé kopřivy, salát z pampelišek a sedmikrásek a čerstvé ovocné šťávy vás dostanou do formy během pár dnů. Pokud se rozhodnete zařadit i odlehčený postní jídelníček, budete se cítit skvěle. 

S tím, jak nastartovat organismus po jaru vám může pomoci i pobyt v některém z vybraných wellness hotelů.

Vyhraďte si alespoň víkend na relaxaci a věnujte ho jen a jen sami sobě. Zasloužíte si to!


Na skok za Františkem


Františkovy Lázně tvoří nedílnou součást lázeňského trojúhelníku. Lázně jsou celosvětově proslavené jako místo pro léčbu onemocnění kardiovaskulárního systému, ale i gynekologických onemocnění či onemocnění pohybového aparátu. Vyrazit do Františkových Lázní ale můžete i z důvodu relaxace.

V Hotelu BOHEMIA Relax na vás čeká Detoxikační ozdravný balíček s 5 procedurami, které vám pomohou zbavit se škodlivých látek usazených ve vašem těle. Detoxikační zábal, prohřívací zábal či olejová masáž jsou tím pravým pro vaše unavené já. 

Rozmazlujte vaše tělo a zbavte se veškerého stresu na pobytu ve Františkových Lázních!


Za luxusem do Hostýnských vrchů


Víte, kde leží Fryšták? Pokud jste o takovém městě ještě neslyšeli, tak vám můžeme prozradit, že se nachází ve Zlínském kraji v nádherné přírodě Hostýnských vrchů. Okolní krajina přímo láká k výletům a pěším túrám. Na jaře je tu údajně pobyt nejkrásnější a neměli byste tuto příležitost v letošním roce propásnout.

Luxusní detoxikační pobyt si užijete nejlépe v přepychovém Wellnes & Spa Hotel Villa Memories.

S odstraněním škodlivých látek z těla vám při pobytu pomůže pobyt v bylinkové sauně a relaxační medová masáž, která je zejména v jarních měsících mimořádně blahodárná. Těšit se také můžete na hodinu jógy s osobní cvičitelkou či na neomezený vstup do bazénu.

Tematicky zařízené pokoje, perfektně udržovaná zahrada a střežené soukromé parkoviště jsou pak pomyslnými třešničkami na dortu celého pobytu. 

Užijte si luxusní pobyt na pomezí Valašska a Hané!


Očista v podhůří Nízkých Tater


Znáte nějaký důvod, proč si neužít jarní pobyty na Slovensku? My tedy ne! Na Slovensku na vás totiž čeká velké množství opravdu luxusních hotelů s kvalitními službami. Byla by velká chyba některé ze slovenských lázní nenavštívit. Z jara můžete začít třeba pobytem v lázních Brusno. Konkrétně Brusnianským detoxikačním pobytem v ubytovacím zařízení Liečebný dom Poľana - Brusno Kúpele.

V balíčku na vás čeká konzultace s lékařem, který na základě vašeho tělesného stavu doporučí vhodné procedury přímo vám na míru. Celkem na vás v průběhu 6 denního pobytu čeká 10 procedur! To už je pořádná nálož péče, kterou vaše tělo zajisté ocení. Pobyt v Lázních Brusno je vhodný jako prevence před onemocněními pohybového aparátu a před nemocemi z povolání, ale ocení ho i starší návštěvníci, kterým může poskytnout úlevu od chronických obtíží spojených s věkem.

V průběhu hotelu mají všichni hotelový hosté neomezený vstup do bazénu, sauny a parních lázní, ale pokud byste z nějakého důvodu chtěli vodní radovánky vynechat, můžete pobyt spojit s procházkou po lázeňském městě a nebo s výletem do nedalekých Nízkých Tater.


Maďarský pobyt ve vodním ráji


Pokud se za jarním odpočinkem odvážíte vycestovat ještě o kousek dál, čeká vás příjemný relaxační a detoxikační pobyt v maďarských lázních Bükfürdő.

Místní termální prameny zvou nejen k léčbě pohybového aparátu, ale i k relaxaci a odpočinku. V rámci Detoxikačního pobytu v Greenfield Hotel Golf & Spa na vás čeká neomezený vstup do vodního světa s neuvěřitelnou plochou 3500 m2. Návštěvníci si zde mohou užít bazény s termální vodou, vířivky, několik druhů saun, parní lázně a mnoho dalších léčebných a ozdravných procedur. Rozlehlost areálu svádí k tomu strávit zde celý den. A konec konců proč ne? Jarní dovolená je zde přeci od toho, abyste si pořádně odpočinuli a vyčistili hlavu. Povalování u bazénu a v sauně je povoleno! 

V hotelu Greenfield Hotel Golf & Spa je ale i možnost aktivního odpočinku Na místním 18 jamkovém golfovém hřišti si můžete zkusit, jaký máte odpal. Zajít si můžete i do fitness centra.

Jako bonus si v rámci balíčku můžete užít i 2 blahodárné procedury, které vám pomohou s jarní očistou vašeho těla.

Vyražte se na jaře ohřát do maďarských termálních pramenů!Do jarních dnů vám přejeme pevnou vůli a nezdolné odhodlání, které vám pomůže s dodržením očisty, tak jak jste si ji naplánovali. Detoxikační pobyty vám mohou pomoci s tím se opravdu rozhodnout a nebo vám mohou poskytnou návod, jak postupovat po návratu domů. 

Vyberte si z kompletní nabídky jarních pobytů na Spa.cz ten, kter se vám bude nejvíce zamlouvat a dejte jarnímu detoxu alespoň malou šanci. Děláte to pro sebe!