Bertiny lázně Třeboň

Tylova 1, 37901 Třeboň

Třeboň

O hotelu

Bertiny lázně, založené roku 1883, se nacházejí v těsné blízkosti historického centra Třeboně, obtékány klenotem Jižních Čech, Zlatou stokou, díky čemuž si můžete plně vychutnat klidnou atmosféru starobylého města ve spojení s přírodou.

Lázně se specializují na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli.

Ubytovací kapacita v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech činí 191 lůžek ve 104 pokojích. Jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje kategorie Klasik jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, lednicí, telefonem, sat. TV, bezpečnostní schránkou, WiFi a některé i balkonem či terasou. Dvoulůžkové pokoje kategorie Superior jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem a WC, fénem, županem, lednicí, klimatizací, telefonem, sat. TV, bezpečnostní schránkou a WiFi.

Součástí lázeňského komplexu jsou restaurace, bary, plavecký bazén, sauna a moderně vybavený Sport park, který nabízí nejrůznější formy aktivního odpočinku, zahrnující tenisovou halu, venkovní tenisové kurty, volejbalový kurt, squash, fitness, bowling a stolní tenis.

Bertiny lázně jsou nyní rekonstruovány a plánované otevření je v červnu 2020. 


Stravování

V rámci léčebných a relaxačních pobytů mohou hosté využít nabídky stravování formou polopenze nebo plné penze. Je zde možnost využít dietní stravování, které je připravováno dietní sestrou, dle onemocnění klienta.

Snídaně: bufetovou formou v restauraci Adéla + káva, čaj, voda, džus (6:30 - 9:00 hod., ne 7:00 - 9:00 hod.)

Obědy: servírované, výběrem z 5 jídel + káva, čaj, voda, džus (12:30 – 13:45 hod.)

Večeře: servírované, výběrem z 5 jídel + káva, čaj, voda, džus (18:30 – 19:15 hod.)


Lázeňští hosté mohou využít služeb klimatizovaných restaurací Adéla, kde jsou nabízeny speciality moderní gastronomie ve spojení s kvalitními víny nebo Pizza restaurantu Top-Spin, který nabízí gurmánské speciality včetně pizzy a pestrou škálu míchaných nápojů. Hosté mohou sledovat sportovní přenosy na velkoplošných obrazovkách nebo si zahrát bowling. Pizza restaurant Top-Spin přímo sousedí s tenisovou halou. Pro posezení u kávy a zákusku je pak možné využít Terasa bar, který se nachází v prvním patře hlavní budovy (nad recepcí). Posezení na venkovní terase s nezapomenutelným výhledem na historické centrum města a klenot Jižních Čech - Zlatou stoku.

Léčebné procedury

Hlavní léčebnou metodou je SLATINA. Jde o druh humolitu, který je využíván pro své jedinečné léčebné účinky. V oblasti Třeboňské pánve, v komplexu rozsáhlých blat se nachází obrovské zdroje tohoto blahodárně působícího humolitu. Tento druh má převážně organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru. 

Slatina v podobě kašovité směsi vyniká vysokou akumulační schopností, díky čemuž dochází během koupele či zábalu k postupnému a rovnoměrnému prohřívání organismu. Kromě tepelného účinku se uplatňuje blahodárné působení na kůži spočívající v její hydrataci a zároveň pozitivní vliv na celkovou obranyschopnost.

Aplikace slatiny je vhodná především pro nemocné s pohybovými potížemi, přičemž slatina působí na snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci. Léčba slatinou je všeobecně velmi dobře snášena. 

Procedury: slatinné procedury, vodoléčba, léčebná rehabilitace, elektroléčba a také velký výběr wellness procedur.

Hostům je po celou dobu pobytu umožněn volný vstup do bazénu s whirpool, parní kabiny a sauny.

Omlouváme se, ale tento hotel již není v nabídce. Ale nezoufejte, níže si můžete vybrat z podobných hotelů v okolí.

Nabídka hotelů v okolí