Pobyty V Tokai a okolí

k dispozici celkem 0 lázeňských pobytů Vyberte typ pobytu

Hotely Mapa lázní

Tokai a okolí

Pobyty V Tokai a okolí

Vinařská oblast Tokaj nebo také Tokaj-Hegyalja(Tokaj-Podvrší) se rozkládá na 12 000 ha. Většina plochy ( 90 %) se nachází v severovýchodním Maďarsku podél soutoku řek Tisa a Bodrok a nese název Tokaj borvidék. Zbývající část oblasti se nazývá Vinohradnícka oblasť Tokaj a zasahuje na jihovýchod Slovenska, kde je lemována Zemplínskými vrchy a vrchem Rozhľadňa.  Na maďarské straně se nachází vyhaslá sopka Tokaj, podle které je pojmenována tato oblast, město a světoznámé Tokajské víno. Slavná dezertní vína vznikají z odrůd Furmint, Hárslevelű (Lipovínka) a Sárga Muskotály (Muškát žlutý). Proslulým vínem je Imperial Tokaji neboli Tokaji Aszú Essencia.

Třetihorní trachytové půdy vinařské oblasti Tokaj poutají sluneční záření, což má příznivý vliv na sesychání bobulí. Řeky naopak půdu průběžně zavlažují. Tyto podmínky jsou ideální pro rozvoj ušlechtilé plísně způsobené plísní šedou (Botrytis cinerea), která napadá hrozny a přispívá k tvorbě cibéb (částečně seschlé bobule révy vinné obvykle napadené ušlechtilou plísní). Díky tomu se do vína dostává typická chlebovina a další látky, které společně se zbytkovým cukrem, extraktem vybraných odrůd a zráním v místních sklepích dávají tokajským vínům specifickou chuť a vůni. Zároveň vína z obou regionů nesou ochranné označení původu a zeměpisných označení chráněných v Evropské Unii. To znamená že díky charakteristickým podmínkám oblasti je víno zaručeně kvalitní. 

Tokaj je také velmi oblíbenou turistickou destinací. Zachovalá původní architektura a vinné sklepy, které na první pohled připomínají rodinné domky stojí za návštěvu. Milovníci chutného jídla a dobrého pití si tu přijdou na své.  Bohaté občerstvení v podobě klobás, uzenin a sýrů typických pro maďarskou kuchyni včetně tradičního chlebu ve spojení s Tokajským vínem ve starých sklepech je nezapomenutelným zážitkem.

Nejen víno, ale i ubytování je tu velice příjemné a komfortní. Hotely v Tokaji nabízí relaxační pobyty, které vás doslova ohromí. Neotálejte a vyrazte na pobyt už dnes.