Za nejkrásnějšími hrady a zámky v ČR

Chcete se cítit jako král nebo královna? Vyrazte na wellness s návštěvou hradu nebo zámku…

Na území našeho státu se díky bohaté historii nachází opravdu nepřeberné množství zřícenin, tvrzí, majestátných hradů i kouzelných zámků. Většina je přístupná veřejnosti, a tak kromě zevnějšku můžeme obdivovat i historické interiéry. Navíc se u hradů a zámků v hlavní letní sezóně konají různé kulturní a společenské akce. Jestli si k tomu přidáte ještě wellness pobyt, zažijete nezapomenutelný pohádkový relax.  A kam se vydat?

Hrad Bezděz – král hradů

„Král hradů“ – takovou dostal Hrad Bezděz přezdívku od svých početných návštěvníků. Jako jeden z mála si zachoval svojí původní podobu. Nedaleko je Máchovo jezero a Doksy, kde se nachází skvělý HOTEL PORT.  Ten nabízí pobyt na dvě noci s názvem Dokonalá relaxace. Připravené jsou snídaně i čokoládové překvapení. Užijete si masáž, saunu, bazén, vířivku a bylinkovou páru. Na výlet na hrad vám v hotelu zdarma zapůjčí nordic walking hole. S nimi či bez nich se pak vydáte po Máchově cestě k Bezdězu (7 km). Nahoru vede křížová cesta s mnoha kapličkami a na hradě můžete také obdivovat vzácnou ranně gotickou hradní kapli. Po výletě si určitě dopřejte už zmiňované dokonalé wellness služby. Budete se cítit kouzelně a odpočatě.

Hrad Pernštejn – známý z různých filmů

Tento pohádkový hrad patří mezi nejnavštěvovanější moravské památky. Díky tomu, že nebyl nikdy dobyt, se dochoval se všemi svými detaily. Také proto je tak oblíbený u našich i světových filmařů. Objevil se ve více než 50 filmech a seriálech. Například: Jak se budí princezny, Sůl nad zlato, Bathory a horor Van Helsing. Navštívit ho můžete při svém Letním pobytu v HOTELU SKALSKÝ DVŮR v Bystřici pod Pernštejnem. Čekají vás dny plné zábavy, sportu, relaxace a samozřejmě skvělé nálady. Hotel s bazénem má přichystané doprovodné programy a různé slevy na vstupy. Tak je jisté, že ani po výletě na hrad se nudit nebudete. 

Hrad Loket – klíč ke Království českému

Říkávalo se, že kdo dobude hrad Loket, dobude i celé Česko. Proto „klíč ke Království českému“. Návštěvu nádherného gotického hradu obklopeného ze tří stran řekou Ohří můžete spojit s wellness a s pravou lázeňskou atmosférou. Poblíž se totiž nacházejí Karlovy Vary. Wellness hotel Green Paradise má pro vás v nabídce pobyt VIP Wellness Paradise na 3 noci. V ceně jsou snídaně a večeře s volnou konzumací vína a piva. Připravený je welcome drink a domácí palačinka Paradise. O vaše tělo a smysly se postarají blahodárné relaxační vodní procedury, masáže a procedury pro relaxaci a uvolnění těla i dýchacích cest. Nezní to královsky? 

Pražský hrad – jeden z největších na světě

Ve výčtu nejkrásnějších hradů nelze vynechat nejnavštěvovanější hrad v ČR, tradiční sídlo českých panovníků, Pražský hrad. Pokud se chystáte ho navštívit, musíte se připravit na tisíce turistů. Odměnou vám bude mnoho zajímavých a jedinečných historických expozic či oblíbené polední střídání hradní stráže s fanfárami a výměnou standarty. Přidáte-li k tomu Wellness pobyt v hotelu AMARALIS v centru Prahy, ráno načerpáte dostatek energie při bohatých snídaních a po exkurzi na hrad turistický ruch vyvážíte klidem v privátním wellness. To je královský luxus pro vás. 

Hrad a zámek Český Krumlov – jedna z nejvýznamnějších památek střední Evropy

Prohlídku hradu a zámku včetně nádherných zahrad vám v rámci pobytu To nejlepší z Krumlova zajistí Hotel Bellevue. V hotelu můžete strávit 2 noci v útulném pokoji. V ceně jsou i bohaté snídaně a voucher na dezert s kávou nebo čajem do hotelové restaurace. Kromě návštěvy hradu a zámku si můžete vybrat také večerní prohlídku města či pivní procházku Českým Krumlovem. Pro unavené jedince bude k dispozici privátní sauna. Opravdu se budete cítit jako v pohádce. 

Zámek Červená Lhota – nejkrásnější pohádkový zámek v Čechách

Jedinečný zámek Červená Lhota je zcela obklopen zámeckým rybníkem a na jeho hladině se zrcadlí odraz zámku. Je to nádherná podívaná, kterou můžete zažít společně s Wellness pobytem v Hotelu Concertino Zlatá Husa v nedalekém Jindřichově Hradci. Snídaně a tříchodové večeře jsou samozřejmostí. Pro váš královský pocit je na pokoji připravená láhev vína. O unavené tělo se postará relaxační masáž, rašelinový zábal i čokoládová masáž. Nebude se vám chtít odejít.

Zámek Hluboká nad Vltavou – nejromantičtější zámek u nás

Severně od Českých Budějovic leží celoročně otevřený zámek Pyšné princezny se 140 místnostmi a 11 věžemi. K návštěvě tohoto zámku se hodí dopřát si trochu luxusu v pětihvězdičkovém Wellness Hotelu Diamant. Už po příchodu vás potěší welcome drink a na pokoji překvapení. V Pobytovém balíčku Safír budete mít zahrnuté snídaně a tříchodové večeře s aperitivem a láhví vína. Připravené jsou pro vás koupele a masáže. Dokonce budete mít volný vstup do celého wellness centra. Tomu se říká luxusní romantika.

Zámek Lednice – zámek uprostřed kouzelného parku

Nedaleko Mikulova se nám opět nabízí dokonalé spojení návštěvy zámku a wellness pobytu. V těsné blízkosti původně renesančního, později novogotického zámku Lednice se totiž nachází lázeňský komplex. Například ve Spa Resortu Lednice si můžete dopřát pobyt s názvem Prodloužený víkend v Lednici. V ceně je polopenze, konzultace s fyzioterapeutem, koupel, masáže, kondiční cvičení, zábaly, vstup do bazénu i privátní infrasauny. Mezitím můžete navštívit zámek, pokochat se velkolepou výzdobou jeho interiérů a projít si rozsáhlé zámecké zahrady. V paměti vám zůstane pohádkový zážitek. 

Kdo by nechtěl relaxovat a cítit se jako v pohádce?