Lázeňské noviny

Teplice nad Bečvou dávají naději

10. 02. 2017
Březen do lázní vlezem. Pomalu se nám prodlužuje den a jaro začíná vystrkovat své růžky. Ideální čas načerpat novou energii a kde jinde než v malebném údolí řeky Bečvy. Zastavte se, zavřete oči a představte si ten klid, koupele, masáže, dobré jídlo....

Dárek nad dárek? Minerální vody pohárek.

25. 01. 2017
Skončily Vánoce, blízcí obdarováni, stromeček sklizen a už se blíží další čas dárečků. Valentýn, lásky čas. 14. únor neúprosně klepe na dveře a žádá si důkaz lásky. Řada lidí namítne, že nebude slavit „nějaký americký svátek“. Víte ale vůbec, jak tento svátek zamilovaných vznikl a odkud pochází?

Lázeňské noviny »


Spa.cz – Lázně a wellness hotely

Přinášíme Vám širokou nabídku lázeňských a wellness pobytů v České republice a dalších pěti zemí střední Evropy. V naší nabídce nechybí: wellness pobyty, lázeňské pobyty, relaxační pobyty, zvýhodněné pobyty a další zajímavé pobyty. Témeř 1600 lázeňských a wellness pobytů v Mariánských lázních, Poděbradech a dalších lázeňských destinacích na jednom místě.

Lázně v Česku a na Slovensku

České lázně jsou známé díky rozmanitosti a složení termálních pramenů, které blahodárně působí na lidský organismus a právem mají své nezastupitelné místo v evropském, ale i světovém lázeňství.  Četný výskyt termálních pramenů dal příležitost vzniku mnoho lázeňských měst. Mezi nejznámější české lázně patří např. Karlovy Vary, Mariánské Lázně či Františkovy Lázně, Lázně Luhačovice, Lázně Poděbrady, Teplice nad Bečvou, Třeboň, Lázně Libverda a mnoho dalších. V poslední době je obliba lázní ze strany Čechů, ale i zahraničních turistů čím dal vyšší, a to především díky kvalitě služeb wellness hotelů a bohaté nabídce lázeňských pobytů.

Historie lázní

Nejstarší lázně vznikaly již za mýtických času a jejich historie je datována před více než čtyřmi tisíci lety. Podle dochovaných pramenů lázně existovaly již ve Starém Egyptě a Číně. Kromě relaxace poskytovaly možnost dělníkům pracujícím na stavbách dodržovat své hygienické zvyklosti. V Japonsku došlo k velkému rozmachu lázní v období rozvoje buddhismu. Teplota zdejší vody dosahovala až 50°C a lidské tělo se ji muselo postupně přizpůsobit již od dětství. Nejen díky dlouholeté historii a tradici si lázně udržují svůj význam i v dnešní moderní době a ročně svými blahodárnými účinky uspokojí miliony lidí.