Mariánky, Karlovy Vary nebo Františkovy Lázně? Pomůžeme vám s rozhodováním

Které město lázeňského trojúhelníků je pro vás to pravé?

Víte, jaké je tajemství lázeňského trojúhelníku? Proč se lázeňská západočeská města řadí k lázním světové úrovně? Je to nejen díky poloze v blízkosti mnoha minerálních pramenů, ale rovněž díky tradičním balneologickým postupům s téměř zázračnými účinky a původní zachovalé lázeňské architektuře z přelomu 18. a 19. století. A to neříkáme jen tak, v červenci 2021 se všechna tato města stala součástí Seznamu světového dědictví UNESCO, a to je pocta.
 
Nevíte, jaké z měst západočeského trojúhelníku navštívit jako první? Jedno je jisté! Jakékoliv si vyberete, váš lázeňský pobyt bude stát za to. V každém z nich totiž zažijete profesionální péči, jedinečnou kulturu i historickou atmosféru.  Pokud však stále váháte, přečtěte si dnešní článek, který vám s rozhodováním jistě pomůže. Jdeme na to!

Pobyty v západočeských lázních


HVĚZDNÁ ATMOSFÉRA KARLOVÝCH VARŮ

Karlovy Vary, obr mezi českými lázněmi. Pobyty zde jsou ochutnávkou luxusu, což vědí i mnohé celebrity, které lázně navštěvují pravidelně, a to i mimo Mezinárodní filmový festival. Při návštěvě města nesmíte vynechat ochutnávku místních 16 pramenů a symbol Karlových Varů, pramen Vřídlo, gejzír horké minerální vody o teplotě 72 °C, který se používá při pitné kúře nebo vodoléčbě. Zapomenout však nesmíme ani na Becherovku. Tu si můžete vychutnat u  místních stánků, nebo si ji vybrat jako jednu z přísad při lázeňských procedurách.

Dokonalá dovolená vyžaduje i dokonalé ubytování, a to si zde můžete vychutnat v jednom z nejluxusnějších hotelů v Hotelu IMPERIAL nebo v Hotelu Thermal.Pobyty v Karlových Varech


ZPÍVAJÍCÍ MARIÁNKY

Dominantou Mariánských Lázní, jež se vybaví i těm méně znalým, je Zpívající fontána a její působivé vodní obrazce, které zkrátka jinde neuvidíte. Věděli jste ale, že v okolí Mariánek je více než 100 minerálních pramenů, které můžete ochutnat třeba na kolonádě Křížového pramene? Abyste jich však okusili co nejvíce, budete se muset pár dní zdržet. 

Nedaleko Zpívající fontány leží oblíbený OREA Spa Hotel Cristal, ve kterém si dopřejete skvělé wellness i masáže, a pokud spíše preferujete ubytování na kraji lesa, zkuste skvěle hodnocený Spa & Wellness Hotel Silva, ve kterém na vás zrovna tak čeká skvělý relax.
Pobyty v Mariánských Lázních


PRŮKOPNÍK MEZI LÁZNĚMI

Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. jako první slatinné lázně na světě a dodnes patří k jedněm z nejkrásnějších lázeňských měst, které si zachovalo svou historickou tvář i architekturu. Jsou unikátní sochou Františka, jenž prý po pohlazení určitých míst, léčí neplodnost. To však případně musíte vyzkoušet sami.

Za návštěvu stojí také Aquaforum. Tento komplex ve stylu římských lázní s wellness centrem je součástí Spa Resortu PAWLIK - AQUAFORUM, ve kterém se můžete rovněž ubytovat a využít neomezený vstup, který je součástí všech pobytů.

Město se rovněž pyšní nádhernou okolní zelení. Parky, lesoparky a zase parky. Oáza pro tělo i duši. Zní to jako pravé místo pro vás? Pak musíte vyzkoušet Sanatorium KLÍMA premium Spa & Wellness ležící na kraji jižního parku. Ty výhledy si zamilujete!Pobyty ve Františkových Lázních


Které z měst lázeňského trojúhelníku vám padlo do oka? S výběrem toho pravého lázeňského pobytu v západočeských lázních, ale i po celé České republice vám poradíme na telefonním čísle +420 483 515 290 nebo na e-mailové adrese [email protected].

Vaše Spa.cz